opencart n11 modülü

opencart n11 xml modülü

opencart n11 export modülü

Yeni opencart n11 çıkarma modülü

Opencart XML Export - N11 Modülü

opencart n11 modülü

opencart n11 xml modülü

Opencart n11.com xml modülü ile sizde ürünlerinizi n11.com a tek tıkla aktarabilirsiniz.

İlk işlem sitenizden XML dosyasının oluşturulup masaüstüne kaydedilmesidir. Oluşturuluan xml linkini tarayıcıda açarak farklı kaydet diyebilir, özellike dosya büyük ise /public_html/veri/n11.xml kalsörünü ftp programınızdan bağlanarak masaüstüne aktarabilirsiniz. OpencartGOLD paketlerinde bu Entegrasyon > XML Ürün çıktısı menüsündedir.

N11 Panelinizde mağaza giriş yaptıktan sonra Ürün Yönetimi > Toplu Ürün Yönetimi sayfasına gidin.

Çıkan sayfadan büyük yeşil butona tıklayarak toplu ürün yüklemeye başlayın.


XML formatını seçip, mağaza formatındayı işaretletleyin ve dosyanızı yükleyin.


Dosya yüklemesi tamamlandıktan sonra her bir ürünü çevreleyen etiketi, yani Urunler/Urun ü seçin.


Bu en çok hata yapılan alandır. Sitenizdeki kategoriler ile N11 deki kategoriler doğru eşleşmez ise aktarım yapılmaz. Sitenizde çok seviye kategori olabilir, xml de doğru kategori 2. seviyede 3. seviyede veya 7. seviyede çıkabilir. Kategori yapınıza göre bu adımdaki kategorinin n11 deki karşılığını belirleyip eşleştirme sağlayın. Aşağıdaki örnekte Erkek > Tesbih seviyesindeki ürünler N11 de Mücevher & Saat > Aksesuar > Tesbih kategorisine denk geldiğinden bu şekilde bir eşleştirme yapılmış. Şuna da dikkat edilmelidir ki; Başka bir kategoride örneğin, Bayan > Giyim > Üst Giyim > Tshirt olabilir. Bu durumda Kat5 alanındaki değer  Bayan > Giyim > Üst Giyim > Tshirt değerine eşitse diye seçilmesi gerekmektedir.

Görsellerin olduğu alanları eşleştirin, birden fazla görsel için ger birinin seçilip eşleştirilmesi gerekmektedir. XMLinizde ürün resimleri Resimler/Resim uzantısındadır.

Daha sonra fiyat, varsa indirimli fiyat, seçenek, kdv vb alanların eşleştirilmesi gerekir. Bunların bazıları xmldeki alanla eşleştirilrken, örneğin ürünlerin hepsi TL fiyatlı ise, bunu xmlden alma, hepsini TL yap gibi de seçim yapabilirsiniz.

Marka alanının seçilmesi zorunludur. Her eşleştirilen kategori için marka seçimi yapılır. XML inizde marka değeri Marka etiketi ile gelmektedir. Ayrıca diğer ek alanlar da eşleştirilebilir.


Son olarak güncellemelerde hangi alanların update edileceği seçilerek işlem tamalanır. 

Yükelemenin üzerinden 5-10 dakika geçtikten sonra aşağıdaki gibi yüklemenin durumunu kontrol edebilirsiniz.

N11 entegrasyonunda doğrudan linke bakarak değil de bilgisayarınızdaki dosya ile yükleme yapıldığı için güncellemelerin de manuel olarak güncel dosyayı indirip yüklenmesi şekilde olur. Yapılan adımlar üzerinden her defasında yeniden seçim yapmak gerekmeden next > next diyerek işlemin yapılması gerekir.


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

opencart gold

365 Gün 7/24 Ücretsiz Destek

Tüm siparişlerde 1 yıl ücretsiz DESTEK!

Kredi Kartına Taksit

Kredi kartı'na 9 taksit imkanı

  • 90,00TL
  • KDV Hariç: 90,00TL

Seçenekler:

Etiketler: opencart n11 modülü, opencart n11 xml modülü, opencart n11 çıkarma modülü, opencart n11 modülü, opencart n11 modülü fiyatı, opencart n11 xml modülü, opencart n11.com xml modülü,

Opencart XML Export - N11 Modülü -0850 304 27 40 Opencart n11.com XML Modülü